Michał Makowski

Instruktor Taternictwa Polskiego Związku Alpinizmu

We wspinaniu, podobnie jak w życiu, najważniejsi są dla mnie ludzie i przygoda, w takiej kolejności, bo z fajnymi ludźmi to nawet przeciętna przygoda pozostaje w pamięci :). Wspinając się miałem możliwość poznawania nowych miejsc, zdobywania wiedzy, również o sobie samym. Przekonałem się, gdzie leżą granice moich możliwości. To wszystko razem spowodowało, że wspinanie stało się moją wielką pasją.

Lubię każdą formę wspinania od treningu na sztucznej ścianie, poprzez wspinanie sportowe i tradowe a kończąc na wspinaniu górskim latem i zimą. Przez ostatnich kilkanaście lat wspinałem się w rejonach skalnych w niemalże wszystkich krajach Europy i części Azji. Jednak to wspinanie górskie jest tym, co daje najwięcej satysfakcji i co mnie najbardziej pociąga. Wielokrotnie odwiedzałem Tatry i Alpy, stawiając sobie coraz wyżej poprzeczkę, przechodząc większe ściany lub trudniejsze drogi. 

Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi” a ja przez wszystkie lata mojego wspinania nie próżnowałem i owszem trochę błędów popełniłem, ale w zamian zdobyłem doświadczenie i wiedzę, którą chce się teraz z Wami podzielić.