Turcja 2023 – Geyikbayiri

Sycylia 2023 – San Vito lo Capo

Dla Kogo ?

Jeśli Chcesz się przenieść w ciepłe kraje i powspinać po wygrzanej w słońcu skale to zapraszam na Sycylie do San Vito lo Capo. Obozy przeznaczone są dla każdego niezależnie od poziomu wspinaczkowego. Możesz być osobą początkującą lub bardziej zaawansowaną, tamtejsza skała daje możliwość wykazania się jednym i drugim :).

Co bedziemy robić ?

Głównie będziemy się wspinać. Popracujemy nad techniką wspinania, wytrzymałością i siłą. Skupimy się na wspinaniu os, czyli jedna próba i idziemy dalej, tak żeby odwiedzić jak najwięcej sektorów. Będzie też czas na trudniejsze drogi, czyli wspinanie Rp, żeby przekonać się, gdzie są twoje wspinaczkowe granice. Może uda się zrobić życiowy wynik :). W tak zwanym międzyczasie przeprowadzimy warsztaty wspinaczkowe. Dowiesz się, co zrobić jak mamy za krótką linę w trakcie opuszczania partnera, jak się wycofać, gdy nie możemy przejść drogi, jak zjechać gdy nasze stanowisko nie budzi zaufania itp. Dla chętnych możemy powtórzyć niektóre elementy z kursu wspinaczkowego.Jeśli jesteś osobą początkującą  to nauczysz się podstaw asekuracji i postawisz swoje pierwsze kroki we wspinaczkowym świecie.

Czego się nauczysz ?

W przerwach miedzy wspinaniem prowadzę warsztaty wspinaczkowe. Dowiesz się, co zrobić jak mamy za krótką linę w trakcie opuszczania partnera, jak się wycofać, gdy nie możemy przejść drogi, jak zjechać gdy nasze stanowisko nie budzi zaufania itp. Dla chętnych możemy powtórzyć niektóre elementy z kursu wspinaczkowego.

Jeśli jesteś osobą początkującą  to nauczysz się podstaw asekuracji i postawisz swoje pierwsze kroki we wspinaczkowym świecie pod okiem Instruktora.

Terminy i ceny 2023

TURCJA, 4-11.02.2023, koszt 1750 zł

SYCYLIA, 17-24.03.2023, koszt 1750 zł

Plan obozu

Zajęcia na obozie trwają zazwyczaj od 9.00 do 16.00.

Dzień 1 Przylot na miejsce w godzinach wieczornych, zakwaterowanie.
Dzień 2 Wspinanie
Dzień 3 Wspinanie
Dzień 4 Wspinanie
Dzień 5 Dzień odpoczynkowy
Dzień 6 Wspinanie
Dzień 7 Wspinanie
Dzień 8 Wspinanie i wylot w godzinach popołudniowych.

Zakwaterowanie

SYCYLIA

Śpimy na Campingu El Bahira w 4 osobowych domkach nad samym morzem, warunki turystyczne. W domku jest kuchenka, prysznic i ubikacja, zobacz tutaj. Koszt około 11 Euro za dobę (przy 4 osobach). Jest też możliwość wynajęcia nieco większego domku, zobacz tutaj koszt 14 Euro za dobę (przy 4 osobach).

TURCJA

Śpimy na campingu Josito w 2-4 osobowych domkach, warunki turystyczne. Na terenie campingu jest dostępna kuchnia, prysznic i ubikacja. Koszt około 12-18 Euro za dobę/osobę w zależności od standardu domku, warunki zakwaterowania można sprawdzić tutaj. Jest też możliwość spania w namiocie 7.5 euro doba/osoba.

Koszt Obozu 1750 zł. 

Zawiera:

  • Opiekę instruktora PZA
  • Sprzęt wspinaczkowy z wyjątkiem butów wspinaczkowych
  • Szkolenia i warsztaty

Nie zawiera:

  • Transportu (przelot samolotem)
  • Zakwaterowania (około 12 Euro za dobę za osobę)
  • Wyżywienia
  • Ubezpieczenia, sugeruję Bezpieczny Powrót lub Alpenverein

W razie braku odpowiedniej ilości osób lub problemów związanych z pandemią, zwracam koszty zaliczki.

Jak się zapisać

Chcesz się zgłosić, napisz maila na adres skalnedziki@gmail.com. Jak zbierze się grupa min. 6 osobowa odpalamy turnus.

Do 15 grudnia 2022 czekam na zgłoszenia i zaliczki 500zł nr konta. Wtedy prześle wam informacje i kupicie bilety.